Chętni uczniowie z klasy VI: Laura, Adrian i Michał wzięli udział w ogólnopolskim konkursie „Złap energię odnawialną – wiatru, wody i słońca”. Podczas wspólnych spotkań po lekcjach uczniowie łączyli wiedzę z zakresu ekologii i fizyki z praktycznymi umiejętnościami technicznymi .Ich zadaniem było stworzenie jednej pracy , która pokaże jak energia z wiatru i słońca może zasilić budynki oraz w jaki sposób można ją magazynować i wykorzystać wtedy, gdy jest potrzebna. Uczniowie zamienili się w projektantów i swoje pomysły przelali na realny projekt.
Oficjalne rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 30 września.
B. Ulatowska
![]()














