Nasi uczniowie stanęli przed zadaniem, w którym mając do dyspozycji dwie minuty czasu, zdobytą wiedzę i swoją wyobraźnię mieli przedstawić w formie filmu dowolne zagadnienie z optyki – od kątów padania i odbicia światła, przez rozszczepienie w pryzmacie, po zjawiska cienia i półcienia. Dzięki zastosowaniu zwykłych przedmiotów (lustra, źródła światła, pryzmaty), wykazali się ogromną inwencją i pomysłowością. Było i „na wesoło” i „na poważnie”.
Na lekcjach odbyła się wspólna projekcja filmików, podczas której uczniowie mogli zaprezentować swoje dzieła przed rówieśnikami. Projekcja stała się okazją do pokazania fizyki nie tylko za pomocą definicji, wzorów i rysunków, ale też w sposób kreatywny i angażujący. Każdy film był świetnym nośnikiem wiedzy. Naszym młodym filmowcom gratuluję profesjonalnego podejścia do eksperymentu.
M. Piasecki














