W ramach akcji „Czytanie na polanie” 22.06.2026r. uczniowie mieli okazję spędzić czas z książką na świeżym powietrzu. Spotkanie było nie tylko okazją do czytania, ale również do rozmów z bibliotekarką o ulubionych lekturach i zainteresowaniach czytelniczych.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się mangi, dlatego pojawił się pomysł utworzenia kółka mangowego. Uczniowie chętnie dzielili się swoimi opiniami, wymieniali spostrzeżenia i polecali sobie nawzajem ciekawe tytuły.
Było to wartościowe i inspirujące doświadczenie, które pokazało, że czytanie może być świetną okazją do integracji oraz rozwijania pasji.
D. Karbowiak
![]()














